Powered by ZigaForm version 3.4.1

Árak például kocsi beállóhoz

Üdvözlöm, bízom benne hogy komoly oka van annak, hogy el fogja olvasni soraimat és én cserébe, olyan információkat osztok meg minden sorban önnel, amit mások nem fognak! Ha végig elolvassa a cikkemet (nem a cikkhosszú, a kép a sok) és a képeket a cikkben szereplő leírással értelmezi, azonnal fogja tudni a cikk végére egy későbbi bárkitől kapott árajánlatból, hogy az milyen komoly vagy éppen link. Ha a műszaki tartalomról is ír az ajánlatban a kivitelező, akkor ön egyenes zavarba ejtően felkészült lesz a kivitelező szemében! Vágjunk bele.

A legfontosabb, hogy e cikkben csak és kizárólag anyagárról beszélünk. Nincs benne munkadíj, ami azt jelenti, sem beszerzés, sem megmunkálás, sem telepítés, azaz helyszíni beszerelés!

Ezen a rajzon egy alap 3m×5m alapterületű kocsibeálló fenyőfa váza látható 4 lábbal, egy oldalra lejtő féltetővel. Bár a rajzon nem szerepel, de a legtöbb esetben a lábak talajhoz rögzítése egy vasalattal

történik, amihez a fa láb csavarozva van, a fém vasalat alja pedig egy általunk öntött betontuskóba van bebetonozva. Így.

Ha rendelkezik a helyszín kész stabil betonnal, akkor így is megoldható. El is hagyható mindkét rögzítés külön kérésre, de nem javallott.

Tehát folytatva: Leszámítva a zöld színű D, és a barna színű F elemeket, minden ekkora beállónak a váza szinte azonos. Különleges kérés esetében eltérhet, ilyen lehet pld. a plusz 2 láb, és akkor oldalt 3-3 láb van. Azaz a mostani két láb közé féltávon még oldalanként egy-egy lábat teszünk szintúgy betonozva vasalattal. Vagy mint fentebb illusztráltam egy talajszintű rögzítés is lehet olcsóbb vagy drágább. Hely és igény függő! Ennek a lenti, fa szerkezetnek az anyagára mondhatni nem jelentős a végső árhoz képest. Nyilván egy nagyobb pld. 2 kocsi beállására alkalmas szerkezet az többe is kerül. Ami az árat még megnöveli vagy meghatározza, minden esetben, az a tetőfedés, azaz borítás és az azt hordozó szerkezet (zöld színű D, és a barna színű F elemek.) Ejtek is erről pár sort mindjárt.

A lehetőségek sorban, a teljesség igénye nélkül. A legegyszerűbb a színes műanyag, vagy műgyanta hullámlemez, lásd a képen lent. Többféle színben, méretben. Ez nem igényel nagy aládolgozást, mert önmagában könnyű anyag. Viszont könnyű súlya miatt a lerögzítése időigényesebb. A fent látható vázlaton pont egy ilyen tetőborításnak a szükséges faanyag szerkezete van feltüntetve. Gondolok itt a zöld színű D, és a barna színű F elemekre. Úgyhogy a fent látható szerkezet árához, hozzájön a zöld színű D, és a barna színű F elem ára, és a hullámlemez m2 ára, amit a tető nagysága ad meg. Ráhagyással kell számolni a m2-t két okból.

1. A tetőn túl lóg mindig a lemez, az eső miatt.

2. Egymásra fednek az illeszkedéseknél a lemezek.

Tehát egy 3m×5m-es alap féltető keretre jön, egy kb. 5,3m×3,3m felület, amit fedni kell. Erre kell rászámolni a fedéseket, ami kb. találkozásonként 20cm. Így ehhez kell venni, az 5,3×3,3=17,49m2 helyett kb. 21m2-t. Természetesen ezt táblában kell kiszerkeszteni a minél kevesebb hulladék érdekében, a számolás a példa kedvéért van, de valahol nagyjából reális ha a megfelelő szélességű lemezt vesszük meg.

Egyből ez után jön a trapézlemez, sok színben formában vastagságban. Ennek a m2 árban van csak némi különbség a fenti hullámlemezhez képest, előkészítésben aládolgozásban szinte megegyezik. Élettartama viszont jóval hosszabb. Íme.

 

Aki ennél drágábbat szeretne, vagy nem, de más anyaggal borítaná, annak a következő lépcsők vannak még. Polikarbonát. Ez már egy drágább fedés. Maga a karbonát m2 ára is drágább, bár aládolgozni nem túlságosan bonyolultabb, mint a fenti hullámlemeznek, DE a gyári tartozékai a toldók, rögzítők, élzárók, páravédők, lefogatók stb. az még egyszer a karbonát tető össznégyzetméter ára. Mondjuk a fenti számítás 17,49m2 itt nem kell ráfedést számolni mert itt egymás mellé illeszkednek a táblák, viszont a forgalmazónál is táblákban van és bizony ha megkezdenek egy táblát akkor azt ki kell fizetni nem hagyható ott hulladéknak, felszámolják. Ebben az esetben ha a 10-es, azaz 10mm vastag polikarbonát 3 400 Ft + áfa/m2, akkor az 17,49×3400=59.466Ft +áfa. Erre jön még az említett szerelvények ára ami kb. ugyan ennyi. Így lesz egy polikarbonát tető anyagára Bruttó 151.000Ft. Ez csak a tető borítás anyagára. A munkadíjról nem beszéltünk még ebben a cikkben. Nem is fogunk.

Akik szeretnék jobban bonyolítani az életüket, azoknak itt a cserép. Ide millió képet tehettem volna, nézzék el nekem, hogy illusztrációnak ezt tettem. Ezen borítás bár harmonizál-hat a meglévő ház tetejével, de súlya van! Nem kicsi, pláne nem a betoncserépnek mint pld. a Bramac. Ezért előkészített felülete más, mint a fentieknek, ez költség. A másik dolog, ami az igazsághoz tartozik, hogy nem szép burkolat nélkül alulról! Így azt el szokták burkolni lambéria, hajópadló és egyebekkel. nem kötelező elburkolni, esztétika csupán. Viszont ha kell, akkor ez is költség m2-ben számolva, amit mindkét felületén kétszer felület kezelni kell, ami megint csak költség! Aki ennek az elkötelezettje az ezzel számoljon.

Nincs vége a sornak, lássuk a zsindelyt! Nem nehéz anyag, nem is túl drága anyag. Maga a zsindely nem! DE! A zsindely alá telibe be kell borítani a tetőt, vagy hajópadlóval, vagy OSB lappal, bármivel amire lehet a zsindelyt rakni szegelni és sík felületet ad tartósan! Az is jó lenne ha nem vetemedne el. Ez a fa burkolat is költség m2-ben számolva, amit mindkét felületén kétszer felület kezelni kell, ami megint csak költség! Aki ennek az elkötelezettje az ezzel számoljon. A lenti képen egy családi ház látható, amint a tetőt zsindelyre váltják és a tető több mint fele már le van burkolva OSB lapokkal. Az OSB lap vastagsága 8-10 és e fölötti milliméterekben van megadva, ide a 18mm vastag kell, mert a zsindelyszög különben kikandikál alul majd. Érdekesség képen a 18mm vastag OSB lap tábla ára Bruttó: 6290Ft/tábla. A tábla mérete 250cm×125cm és a fent első tetővázlati rajzon látható tetőre, kell belőle 10 tábla ami barátok közt is mindjárt ca 62.000Ft plusz költség, más burkolatokkal szemben. A kocsibeállónál ugyan ez a helyzet, mint a háztetőnél, csak ott alulról ez az OSB  lap látszik majd, tehát ezért említettem a felületkezelést az előzőekben, amellett hogy kültéri és erősen ajánlott is. Továbbá a zsindelytetővel van a legtöbb munka, hiszen egyenként kell leszögelni és utána még azzal sincs kész. Ez megint többletköltség. És ez még mindig csak anyagár!

Azt gondolom, aki szeretne az ezekből tud már választani. Ám az ínyenceknek még tudom fokozni. Ez amit eddig leírtam (lenti kép) az egy oldalra lejtő úgynevezett féltetőre, vagyis fél nyeregtetőre vonatkozó árkalkuláció. Minden ettől eltérő verzió, növeli az anyagárat, és minden borításhoz, más-más alá kellő felületképzés is m2-ben számolva! Kis segítséget nyújtok tető fajta ügyben. Ez itt lent, egy félnyeregtető, ami a legfelső vázlat rajzon is volt. Ez pont zsindelyes.

Ez a következő fajta, ami már drágább a sátortető (alul), avagy nyeregtető, ki hogy ismeri.

És végül aki az utca legszebb kocsibeállójának tulaja szeretne lenni, annak itt lent mutatom a kontyolt tetőt.

Nem beszéltünk a bádogozásról, pedig van és sokszor kell is! Az sincs gombokért, bár egy 3 vagy 5 méteres szakasz, a lefolyó tartókkal és az eresztartókkal, a hattyúnyakkal az oromszegéllyel és a preszkiz szegéllyel, könyökökkel „nem nagy költség”! A szerkezethez és főleg a tetőborításhoz képest! Természetesen csatorna és bádog nélkül is megcsináljuk, ha nem szükséges a lefolyó víz irányítása jelenleg.

 

És egy átfogó csemege a tetőfajtákról:-) Házakra is értendő.

Mindezek tudatában kérem, hogy gondolja át pontosan, mit szeretne és mekkorát. Valamint, hogy miből szeretné elkészíttetni a tetőt, és hogy. A pontos árajánlat kiadásárhoz szükségünk van ezekre az információkra. Itt összefoglalva, csak a kellő adatokat találja meg!

#Közterületi játékok #Közterületi játszóterek #Magán játszótér #Magán játszóterek #Kocsibeálló #Terasz #Kerti bútor #Előtető #Elő tető

Árajánlat kéréshez útmutató

Önnek is jobb, ha nem az elszámoláskor mondja a „szaki”, huuu ha, juj juj, de ez, meg az, nem volt felszámolva, bocsika, de ez még ennyi, meg annyi lesz! Utólag!!! Kalkuláljon és kérjen ajánlatot, akár egy nagyobb kocsibeállóra, ami természetesen más árkategória is, de a kényelmét is jobban szolgálja majd a családnak. Csak nálunk az országban először és egyedülállóan hitelre is el tudjuk készíteni önnek, amit rendel. Lehet ez játszótér és egyéb fa termék, amire szüksége lehet. A nagy multikkal és egyéb futószalagon gyártott termékeket forgalmazó üzletekkel, nem tudjuk felvenni versenyt, mert nem ismerünk olyan silány anyagokat forgalmazó céget, ahol megvehetnénk azt az „alapanyagot”, amiből aztán összeszegelve legyártanánk önnek, majd odaadhatnánk az udvarán, kiszállítás gyanánt, hogy kezdjen vele valamit, hiszen kifizette. Tréfát félretéve remélem tudtam segíteni. Várom a jelentkezését és ha van a kérdését is szívesen látom. Az oldalon az elérhetőség menüpontban tud nekünk levelet írni. Ha elolvasta, amit írtam, akkor ezeket a sorokat is olvassa, köszönöm hogy szánt időt arra, ami nekem is fontos! Hogy ön tájékozott legyen!

Itt láthat egy képes példát arra, hogy egy hirdetésben mire kell figyelni, ha már eldöntötte, a fentiek alapján, hogy mit és hogy szeretne.

#Közterületi játékok #Közterületi játszóterek #Magán játszótér #Magán játszóterek #Kocsibeálló #Terasz #Kerti bútor #Előtető #Elő tető

Példa a botláshoz rendeléskor!